Teisiniai sprendimai ateities blockchain lyderiams
Sėkmingam finansinių technologijų pritaikymui reikia patikimo teisinio partnerio. Mes padedame finansų sektoriaus naujokams ir senbuviams adaptuoti skaitmeninio turto sprendimus bei blockchain technologiją savo poreikiams. Konsultuojame bei lydime tolimesniuose teisiniuose žingsniuose ir blockchain rinkoje jau veikiančius verslus.
Susisiekite
Galimybė atsiskaityti kriptovaliuta
Virtualių valiutų prekybos platformoms
Finansinėms institucijoms
Viešajam sektoriui
Mumis pasitiki ekspertai ir vartotojai
Nuo išsamaus įmonės veiklos teisinio ir finansinio audito iki reikalingų licencijų gavimo, mes padėjome daugybei įmonių sėkmingai pradėti teikti depozitinių virtualiųjų valiutų piniginių operatorių bei virtualiųjų valiutų keityklų operatorių paslaugas. Taip pat konsultuojame veikiančias finansų įstaigas dėl blockchain sprendimų rizikų ir jų valdymo. Kiekviename žingsnyje lydėsime jus kaip patikimas patarėjas.
 • VIRTUALIŲJŲ VALIUTŲ PREKYBOS PLATFORMOMS
 • FINANSINĖMS INSTITUCIJOMS
 • VIEŠAJAM SEKTORIUI
Išsirinkite sprendimą savo verslui
Blockchain technologijos ir jos finansinių produktų reguliavimas – sudėtingas ir nuolat kintantis. Padėsime jame lengvai naviguoti tam, kad jūs savo dėmesį galėtumėte sutelkti į tai, kas svarbiausia – verslo augimą.
STARTO PAKETAS
Jūsų blockchain finansų pradžiai
Susisiekite
 • Įmonės steigimas
 • Depozitinių virtualiųjų valiutų piniginių / keityklos operatoriaus įregistravimas
 • Savikontrolės Memorandumas dėl atitikties reguliavimui
 • Darbo sutarčių parengimas
 • FNTT pranešimo išsiuntimas
 • Teisinis Memorandumas jūsų partneriams
PRIEŽIŪROS PAKETAS
Jūsų veiklos teisiniam stabilumui
Susisiekite
 • Vidaus valdymo ir atitikties mokymai vadovams
 • PPTFP (pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos) dokumentų paruošimas
 • PP/TF (pinigų plovimo ir teroristų finansavimo) įmonės rizikos valdymo vertinimas
 • PPTFP auditas
 • BDAR (bendrojo duomenų apsaugos reglamento) ir darbo teisės dokumentų ruošimas
 • Atitikties auditas
 • Atitikties ir duomenų apsaugos pareigūno paslaugų teikimas
 • Regtech (reguliacinių technologijų) sprendimai
IŠŠŪKIŲ PAKETAS
Susidūrus su netikėtumais
Susisiekite
 • Atstovavimas valstybės institucijose
 • Atstovavimas teisme
 • Jūsų verslo modelio teisinė analizė / sudėtingesni klausimai
Užklupo nestandartinė situacija?
Susisiekite ir mes jums patarsime!
+370 670 04194 info@response-legal.com
Pasitikite naujas galimybes
Pasirodžius bitkoinui, kriptovaliutų rinkos vertė išaugo iki 2 trilijonų. Dabar rinkoje veikia daugiau nei 8 tūkstančius skirtingų valiutų ir šis skaičius auga kasdien. Nusprendėte būti priešakyje? Padėsime jums integruoti kriptovaliutas į savo verslą.
SKAITMENINIŲ SPRENDIMŲ PAKETAS
Blockchain sprendimų inkorporavimas į jūsų verslą
Susisiekite
 • Jums pritaikyti skaitmeniniai sprendimai
 • Galimybių ir grėsmių vertinimas
 • Bendradarbiavimas su įvairiais skaitmeninių kompetencijų teikėjais
 • Pagalba integruojant atitikties ir kitas privalomas politikas
Norite pasitarti?
Susisiekime!
+370 670 04194 info@response-legal.com
Integruokite pokyčius
Savalaikis ir proporcingas kriptovaliutų rinkos integravimo į teisinę sistemą – tvaraus finansų sektoriaus pagrindas.
NAVIGACIJOS PAKETAS
Susisiekite
Nuolat sekame tarptautinę kriptovaliutų rinką ir dalyvaujame įvairiose susijusiose iniciatyvose, todėl galime padėti viešojo sektoriaus institucijoms:
 • suprasti kriptovaliutų rinką
 • prižiūrėti kriptovaliutų rinką
 • reglamentuoti kriptovaliutų rinką
Norite pasitarti?
Susisiekime!
+370 670 04194 info@response-legal.com
Susipažinkite su mūsų kripto komanda
Suprantame ne tik kriptovaliutų rinkos subtilybes, bet ir jus bei jūsų vertybes. Pasiūlysime jūsų išskirtiniams verslo poreikiams reikalingus teisinius sprendimus.
Dr. Vytautas Šenavičius
Vadovaujantis partneris, advokatas
Jekaterina Govina
Partnerė
Kristupas Bagdonavičius
Vyresnysis teisininkas
Susisiekite
Kripto naujienos ir įžvalgos
2022-04-20
„Kriptokeityklų rojus“ Lietuvoje skatina griežtesnę priežiūrą, tačiau persistengti nesunku

Warning: Illegal string offset 'title' in /home/wearemarketing/domains/response-legal.lt/public_html/wp-content/themes/Nextweb/single-praktikos-sritys.php on line 327
{
Kodėl Lietuva?

Lietuva yra pažangi Europos Sąjungos jurisdikcija, efektyviam kriptoturto paslaugų teikėjo bendrovės steigimui. Pirmenybę Lietuvai teikia daugelis tarptautinių kriptoturto paslaugų teikėjų, pradėjusių ar vysčiusių savo paslaugų teikimą Lietuvoje. Šiuo metu Lietuvoje kriptoturto paslaugų teikėjai gali būti:

 1.  Virtualiųjų valiutų keityklos operatoriais – šiems kriptoturto paslaugų teikėjams leidžiama keisti virtualiąsias valiutas į įprastines (fiat) valiutas, į kitas virtualiąsias valiutas, arba keisti įprastines (fiat) valiutas į virtualiąsias valiutas;
 2. Depozitinių virtualiųjų valiutų piniginių operatorius – šiems kriptoturto paslaugų teikėjams yra leidžiama savo klientams suteikti depozitines virtualiųjų valiutų pinigines, į kurias klientai gali įnešti, arba iš kurių klientai gali pervesti savo virtualiąsias valiutas.
Artėjantys reikalavimai

Kol Europos Sąjungos valstybės ruošiasi Reglamentui dėl kriptoturto rinkų („MiCA“), kuris neturėtų įsigalioti anksčiau nei 2025-aisiais metais, Lietuva savo pasiruošimą pradėjo iš anksto. Lietuva pradėjo taikyti tam tikrus, panašius j MiCA reglamente sutinkamus reikalavimus, kurie įsigaliojo nuo 2022 m. lapkričio mėnesio. Dalis patvirtintų reikalavimų nurodomi žemiau.

Kiek laiko užtrunka tapti kriptoturto paslaugų teikėju Lietuvoje?

Nuo reikalingos informacijos bei dokumentų gavimo, laikotarpis per kurį subjektai gali tapti kriptoturto paslaugų teikėjais yra apie 2 savaitės.

Ar užsienyje įsteigta bendrovė gali tapti kriptoturto paslaugų teikėju Lietuvoje?

Tik uždarosios akcinės bendrovės (UAB), įsteigtos Lietuvoje gali teikti pranešimus dėl kriptoturto paslaugų vykdymo. Galime pasiūlyti spartų bendrovės steigimo procesą Lietuvoje, galiausiai vedantį prie bendrovės tapimo kriptoturto paslaugų teikėju. Šių bendrovių steigėjams (akcininkams), bendrovių steigimo metu nėra taikomi reikalavimai būti Lietuvoje.

Kokie yra kapitalo reikalavimai, taikomi kriptoturto paslaugų teikėjams?

Minimalus įstatinio kapitalo reikalavimas, taikomas kriptoturto paslaugų teikėjams yra 2 500 EUR. Tačiau, vadovaujantis naujai patvirtintais Lietuvos Respublikos teisės aktais, bus taikomas 125 000 EUR. minimalus įstatinio kapitalo reikalavimas.

Bendrieji kovos su pinigų plovimu ir terorizmo („PPTF“) prevencijos reikalavimai, taikomi kriptoturto paslaugų teikėjams

Pagal šiuo metu galiojančius teisės aktus, kriptoturto paslaugų teikėjai turi:

 • atlikti deramą kliento tapatybės nustatymą bei taikyti klientų stebėsenos procedūras, vadovaujantis reikalavimais, kylančiais iš PPTF prevencijos teisės aktų (pavyzdžiui, kriptoturto paslaugų teikėjai turi imtis veiksmų, reikalingų kliento ir jo galutinio naudos gavėjo tapatybės nustatymui, prieš įvykdant bet kokią virtualiosios valiutos operaciją, kai šios dydis siekia arba viršija 1 000 EUR). Visgi, pagal patvirtintą Lietuvos Respublikos pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymo projektą, kriptoturto paslaugų teikėjai bus įpareigoti, prieš atlikdami kliento operaciją, susijusią su virtualiosiomis valiutomis, nustatyti šių klientų bei jų galutinių naudos gavėjų tapatybę, kai tokių operacijų vertė siekia arba viršija 700 EUR sumą;
 • vykdyti nuolatinę operacijų stebėseną, siekiant nustatyti bet kokias potencialas PPTF rizikas;
 • tvarkyti operacijų registracijos žurnalą ir teikti reikalingą informaciją Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybai prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos („FNTT“) (pavyzdžiui, kriptoturto paslaugų teikėjai turi informuoti FNTT, kai kliento vienos operacijos arba kelių susijusių operacijų vertė siekia 15 000 EUR ar daugiau).
Reikalavimai vadovams

Kriptoturto paslaugų teikėjų vadovai turi būti nepriekaištingos reputacijos. Laikoma, kad vadovai negali būti laikomi nepriekaištingos reputacijos, jei šie yra pripažinti kaltais padarius sunkų, labai sunkų nusikaltimą arba tyčinį nusikaltimą nuosavybei, turtinėms teisėms ir turtiniams interesams, ekonomikai ir verslo tvarkai, finansų sistemai, visuomenės saugumui, valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams.

Svarbu žinoti, jog pagal patvirtintą Lietuvos Respublikos pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymo projektą, kriptoturto paslaugų teikėjai privalės turėti vyresnįjį vadovą, nuolat gyvenantį Lietuvoje. Taip pat, kriptoturto paslaugų teikėjų vadovaujantys darbuotojai tuo pačiu metu negalės atstovauti daugiau nei vienos kriptoturto paslaugų teikėjo bendrovės, išskyrus atvejus, kai tokios bendrovės priklauso vienai įmonių grupei.

Ar kriptoturto paslaugų teikėjams taikoma “travel rule” taisyklė?

Šiuo metu “travel rule” taisyklė kriptoturto paslaugų teikėjams taikoma nėra. Visgi, tikimasi, jog per kelerius artimiausius metus bus įvesta “travel rule” taisyklė, įpareigosianti kriptoturto paslaugų teikėjus gauti, saugoti ir perduoti informaciją apie mokėjimo iniciatorius bei gavėjus, siekiant nustatyti, sustabdyti ir pranešti apie įtartinus sandorius.

Ar finansų įstaigos gali teikti kriptoturto paslaugas?

Finansų įstaigoms, turinčioms veiklos licenciją Lietuvos Respublikoje nedraudžiama teikti kriptoturto paslaugas. Visgi, tokios Lietuvos finansų įstaigos visų pirmą turėtų informuoti priežiūros instituciją – Lietuvos banką – apie šią papildomą veiklą. Tai reiškia, kad finansų įstaigos šį veiklos modelį, visas galimas rizikų mažinimo priemones bei papildomus atitikties bei PPTF prevencijos atitikties aspektus turi suderinti su Lietuvos banku. Mūsų komanda yra pasiruošusi pilnai jus atstovauti Lietuvos bankui, prieš tai įvertinus jūsų planuojamą verslo modelį ir suteikus jums aktualias teisines konsultacijas, reikalingas sklandžiam kriptoturto paslaugų teikėjo tapimui.

Ką galime pasiūlyti mes?

Mūsų advokatų profesinė bendrija gali pasiūlyti jums itin sklandų procesą, kurio dėka galėtumėte teikti kriptoturto paslaugas. Jums būtų suteikiamos specifinės bendrovės steigimo paslaugos, pilnas kriptoturto paslaugų teikėjo bendrovės steigimo koordinavimas bei jūsų atstovavimas bei komunikacija su aktualiomis institucijomis (pavyzdžiui, FNTT).

Esame daugiau, nei advokatų kontora – esame jūsų partneriai.
Sprendžiame teisines problemas, o ne kuriame papildomas.
+370 670 04194 info@response-legal.com